Bieg Orłów
  XI Bieg Orłów
 
Ogólnopolski Bieg Orłów - Czarna Dąbrówka
3 maja odbył się XI Bieg Orłów Czarnej Dąbrówce. Nie pobito co prawda rekordu trasy w biegu głównym, ale poprawiono go w liczbie występujących w nim biegaczy.

W ubiegłym roku na starcie biegu głównego stanęło 87 zawodników, a w tym aż 105. W biegach dzieci i młodzieży szkolnej, które poprzedziły start główny wystartowało 432 biegaczy z 29 szkół. Ci rywalizowali w zależności od kategorii na pętlach 600, 800, i 1000 - metrowych.

Przed biegiem głównym wystartowały też juniorki i juniorzy z roczników 1985-1982. Wśród juniorek najlepsza była Krystyna Gliszczyńska z Baszty Bytów przed Kamilą Rumińską z Taleksu Borzytuchom i Karoliną Peplińską z Baszty.

W kategorii juniorów zwyciężył Damian Makarewicz z Klubu Biegacza Biały Bór. Drugi był Tadeusz Zblewski, a trzeci Paweł Grzonka (obaj z Olimpii Bytów).

Kulminacją zawodów był bieg główny na dystansie 10.300 m. Trasa złożona była z trzech pętli, które wiodły przez stadion ku uciesze licznie przybyłej tam publiczności.

Najmłodszymi uczestnikami byli tu szesnastoletni Szymon Barański z Gdańska i Adam Cichy z Postomina, najstarszym zaś 79 - letni Marian Parusiński z TTT Triada Sopot (który poprzedniego dnia startował w półmaratonie w Węgorzewie, gdzie każdy z zawodników otrzymał piękny pamiątkowy medal).

Już po raz czwarty podczas Biegu Orłów bezkonkurencyjny okazał się Piotr Pobłocki z Farm Frites Lębork, który przebiegł dystans w czasie 31.37 min.(Pan Piotr wygrał wczoraj półmaraton w Węgorzewie). Za nim przybiegł Artur Pelo z słupskiej jednostki wojskowej (31.48 min), a trzeci był Marcin Pacyno z Olimpii Bytów (33.14 min).

Najszybciej wśród kobiet trasę pokonała Lucyna Kuklińska-Nurkowska z LKB Braci Petk Lębork (40.46 min). Druga była Kamila Andrzejewska z KS Święc Sławno (41.04), a trzecia Patrycja Rydzyńska z KL Iskra Białogard (41.52 min).

Zawodnicy nie osiągnęli zbyt imponujących wyników czasowych, a to ze względu na upalną pogodę i bardzo silny wiatr towarzyszący im na tej trudnej do pokonania trasie.

Po zakończeniu biegu zwycięzcom rozdano dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:
16 - 19 lat:
1. Grzegorz Orlik - Olimpia Bobolice
2. Adam Wirkus - Olimpia Bytów
3. Piotr Wroński - Olimpia Bytów

20 - 29 lat:
1. Piotr Pakos - KS Bryza Postomino
2. Wojciech Czyścicki - Pepsi Gdańsk
3. Ireneusz Sywanycz KS Czarna Dąbrówka
30 - 39 lat:
1. Szczepan Adamski Juvenia Białystok
2. Tomasz Lisius Gdańsk
3. Stefan Gawin KS Czarna Dąbrówka
40 - 49 lat:
1. Zenon Włodarczyk Szkoła Policji Słupsk
2. Jerzy Kozłowski KS Czarna Dąbrówka
3. Jacek Wieliński Gdańsk
50 - 59 lat:
1. Henryk Gliniecki KB Gdańsk
2. Bolesław Sporny TKKF Doker Gdynia
3. Zygmunt Popieliński KB Florian Chojnice

60 - 69 lat:
1. Zbigniew Wiśniewski KB Florian Chojnice
2. Witold Janowski KB Neptun Kołobrzeg
3. Jacek Bandurski TTT Triada Sopot

70 lat i więcej:
1. Jerzy Fedorowicz KB Gdańsk
2. Wojciech Drobliński Gdynia
3. Marian Parusiński TTT Triada Sopot

Niepełnosprawni:
1. Waldemar Ostrówka LKB Braci Petk Lębork
2. Ryszard Cyman LKB Braci Petk Lębork
3. Ryszard Targaszewski KB Maratończyk Sianów


Kategoria gminna na podium.
Klasyfikacja gminna:
1. Ireneusz Wieligda
2. Jerzy Kozłowski
3. Arkadiusz Kozłowski


Start do biegu głównego.

           XI BIEG Orłów Czarna Dąbrówka 2001 rok.

M-sce Nazwisko Imię Kat. Klub/Misto Wynik
1 Pobłocki Piotr M-30 Lębork 00:31:37
2 Pelo Artur M-20 JW. Słupsk 00:31:48
3 Pacyno Marcin M-20 Bytów 00:33:14
4 Wieligda Ireneusz M-20 Gliśnica 00:33:19
5 Guzowski Dariusz M-30 KB Reebok Warszawa 00:33:34
6 Pochranowicz Janusz M-40 Hubertus Biały Bór 00:34:16
7 Orlik Grzegorz M-10 Olimpia Bobolice 00:34:17
8 Wirkus Adam M-10 Olimpia Bytów 00:34:29
9 Wroński Piotr M-10 Olimpia Bytów 00:34:41
10 Włodarczyk Zenon M-40 Szkoła Policji 00:35:32
11 Zblewski Tadeusz M-10 Olimpia Bytów 00:36:06
12 Kozłowski Jerzy M-40 KS Czarna Dąbrówka 00:36:13
13 Rusin Leszek M-10 Tempo Poltarex Lębork 00:36:18
14 Adamski Szczepan M-30 Juvenia Białystok 00:36:31
15 Gliniecki Henryk M-50 KB Pospolite Ruszenie Góra 00:36:34
16 Wieliński Jerzy M-40 Gdańsk 00:36:57
17 Kozłowski Arkadiusz M-10 KS Czarna Dąbrówka 00:37:31
18 Malinowski Adam M-40 KS Święc Sławno 00:37:31
19 Pakos Piotr M-20 KS Bryza Postomino 00:38:08
20 Czyściecki Wojciech M-20 Pepsi Gdańsk 00:38:09
21 Sywanycz Ireneusz M-20 KS Czarna Dąbrówka 00:38:26
22 Maksyś Ryszard M-40 Gdynia 00:38:34
23 Żukowski Andrzej M-40 Darłowo 00:37:44
24 Wiśniewski Zbigniew M-60 KB Florian Chojnice 00:39:30
25 Sporny Bolesław M-50 TKKF Doker Gdynia 00:39:34
26 Miszewski Romuald M-40 TKKF Doker Gdynia 00:39:39
27 Rudnik Jerzy M-40 KB Florian Chojnice 00:39:42
28 Chudy Sylwester M-10 KS Święc Sławno 00:39:52
29 Antosik Grzegorz M-20 KS Bryza Postomino 00:39:55
30 Klimczak Leszek M-40 Gdańsk 00:39:55
31 Lisius Tomasz M-30 Gdańsk 00:39:55
32 Popieliński Zygmunt M-50 KB Florian Chojnice 00:40:01
33 Jażdzewski Sebastian M-20 FCDK Ugoszcz 00:40:05
34 Ostrówka Waldemar MN LKB Braci Petk Lębork 00:40:21
35 Monoke Piotr M-40 Lębork 00:40:27
36 Nagórek Kamil M-10 Słupsk 00:40:28
37 Czech Roman M-50 Krokus Słupsk 00:40:36
38 Nagórek Krzysztof M-40 Słupsk 00:40:40
39 Kuklińska Lucyna K LKB Braci Petk Lębork 00:40:46
40 Garski Kryspin M-20 Bytów 00:40:46
41 Cyman Ryszard MN LKB Braci Petk Lębork 00:40:48
42 Gawin Stefan M-30 KS Czarna Dąbrówka 00:40:54
43 Gałkowski Dominik M-10 KS Święc Sławno 00:41:04
44 Andrzejewska Kamila K KS Święc Sławno 00:41:04
45 Śliwiński Lucjan M-50 KB Pospolite Ruszenie Gdańsk 00:41:21
46 Petk Jerzy M-40 LKB Braci Petk Lębork 00:41:26
47 Rydzyńska Patrycja K KL Iskra Białogard 00:41:51
48 Cichy Adam M-10 KS Bryza Postomino 00:41:52
49 Wetta Mirosław M-30 UM Lębork 00:42:42
50 Witkowski Krzysztof M-30 KS Święc Sławno 00:42:44
51 Stricker Karol M-20 Rokity 00:42:52
52 Staniaszek Bogusław M-40 Słupsk 00:43:12
53 Słomski Zenon M-50 KS Święc Sławno 00:43:18
54 Natkaniec Józef M-50 KS Czarna Dąbrówka 00:43:34
55 Muszyński Jacek M-40 KS Święc Sławno 00:43:40
56 Sosnowski Bolesław M-50 KB Gdańsk 00:43:40
57 Kolasa Marek M-30 Sigma Lębork 00:43:44
58 Plata Zbigniew M-20 Osława Dąbrowa 00:43:50
59 Wilkowski Wojciech M-30 Damnica 00:43:52
60 Bobrucki Artur M-10 ZSB Lębork 00:43:52
61 Chmielecki Piotr M-10 Bytów 00:43:58
62 Petk Zygmunt M-50 LKB Braci Petk Lębork 00:43:59
63 Gorczyca Grzegorz M-10 ASLO Lębork 00:44:08
64 Majkowski Stanisław M-40 KB Bytów 00:44:10
65 Gaweł Aleksandra K Gdynia 00:44:21
66 Klasa Jan M-40 K S Czarna Dąbrówka 00:44:28
67 Kowalczyk Krzysztof M-30 KS Święc Sławno 00:44:48
68 Gaweł Jan M-50 TKKF Doker Gdynia 00:44:55
69 Nierzwicki Tomasz M-20 Bytów 00:44:59
70 Mielewczyk Artur M-20 Bytów 00:45:00
71 Milik Zygmunt M-50 KB Pospolite Ruszenie Gdańsk 00:45:06
72 Federowicz Jerzy M-70 KB Pospolite Ruszenie Gdańsk 00:45:24
73 Filipów Tadeusz M-50 Tempo Poltarex Lębork 00:45:40
74 Pabenbaum Heinet M-40 KB Florian Chojnice 00:46:10
75 Filip Krzysztof M-40 Tempo Poltarex Lębork 00:46:36
76 Dudojc Ewa K KB Florian Chojnice 00:46:44
77 Felczak Fabian M-50 Słupsk 00:46:52
78 Janowski Witold M-60 KB Neptun Kołobrzeg 00:47:15
79 Zieńkow Andrzej M-40 KS Bryza Postomino 00:47:34
80 Woźniak Stanisław M-50 KB Neptun Kołobrzeg 00:47:54
81 Janiszewski Mieczysław M-40 Bulk Cargo Port Szczecin 00:48:02
82 Janiszewska Marianna K Bulk Cargo Port Szczecin 00:48:02
83 Majewski Jan M-50 Słupsk 00:48:32
84 Ossowski Krzysztof M-20 KS Bryza Postomino 00:48:45
85 Wiśniewska Anna K KB Biały Bór 00:49:02
86 Klasa Marian M-40 Pomysk Wielki 00:49:47
87 Bandurski Jacek M-60 TTT Triada Sopot 00:50:23
88 Barański Szymon M-10 Gdańsk 00:50:48
89 Parusiński Jan M-40 TTT Triada Sopot 00:50:52
90 Betcher Bernard M-40 KB Florian Chojnice 00:51:39
91 Kowal Teodor M-50 KS Czarna Dąbrówka 00:51:54
92 Korencka Irena K KB Neptun Kołobrzeg 00:52:22
93 Bohatkiewicz Jerzy M-60 Kepice 00:53:15
94 Czechowicz Tomasz M-20 Słupsk 00:53:46
95 Drobliński Wojciech M-70 Gdynia 00:54:04
96 Lisius Krzysztof M-30 Gdańsk 00:54:16
97 Pałasz Edmund M-50 NSZZ Solidarność 00:54:31
98 Osiej Wojciech M-30 Gdańsk 00:54:42
99 Betcher Izabela K KB Florian Chojnice 00:56:56
100 Parusiński Marian M-70 TTT Triada Sopot 00:59:15
101 Zmorzyński Aleksander M-60 KS Tupot Ustka 01:03:32
102 Wielińska Zofia K Gdańsk 01:03:50
103 Chudy Grażyna K KS Święc Sławno 01:11:07
104 Chudy Henryk M-40 KS Święc Sławno 01:11:08
105 Targaszewski Ryszard MN KB Maratończyk Sianów 01:15:22
Wyniki biegów młodzieżowych
Rocznik Dziewczęta Chłopcy
1993 1.Karolina Zielińska Nożyno
2.Mirela Jastrowska Lipusz
3.Martyna Gawin Czarna Dąbrówka
1.Tomasz Huzarek Lipusz
2.Błażej Michalak Jezierzyce
3.Marek Mański Nakla
1992 1.Katarzyna Knapik Lipusz
2.Anna Barszcz Czarna Dąbrówka
3.Joanna Niemiec Postomino
1.Patryk Chadacz Czarna Dąbrówka
2.Tadeusz Sulecki Jezierzyce
3.Samuel Jiliński Lipusz
1991 1.Sylwia Mazurczyk Głobino
2.Kamila Hadas Objazda
3.Marta Rekowska Czarna Dąbrówka
1.Marek Kulas Jezierzyce
2.Jakub Lipowski Głobino
3.Artur Jakubek Nakla
1990 1.Marta Stępień Przechlewo
2.Kamila Pobłocka SP 5 Lębork
3.Natalia Kleinszmidt Lipusz
1.Paweł Przybyłowicz Postomino
2.Mateusz Kramek Postomino
3.Kamil wereszczyński Jezierzyce
1989 1.Dorota Nowak Objazda
2.Joanna Kłączyńska Olimpia Bytów
3.Weronika Parlik Objazda
1.Krzysztof Gański Olimpia Bytów
2.Mateusz Węsierski Czarna Dąbrówka
3.Marcin Drozdowski Smołdzino
1988 1.Katarzyna Uzar Jezierzyce
2.Karolina Werenc Głobino
3.Monika Kleban Głobino
1.Marcin Stolc Lipusz
2.Mirosław Garski Olimpia Bytów
3.Mariusz Wypijewski Olompia Bytów
1987 1.Katarzyna Szarzyńska Gimnazjum 2 Bytów
2.Justyna Lis Olimpia Bytów
3.Katarzyna Pękało UKS Orzeł Objazda
1.Łukasz Bliżniuk Olimpia Bytów
2.Jarosław Cichosz Gimnazjum 2 Bytów
3.Rafał Ostrowski ZS Lipusz
1986 1.Milena Nowak Gimnazjum 2 Bytów
2.Ewa Kupc Olimpia Bytów
3.Beata Uzar Jezierzyce
1.Artur Papinigus SKLA Sopot
2.Michał Rolbiecki Olimpia Bytów
3.Michał Grabowski Olimpia Bytów
Junior 1.Krystyna Gliszczyńska Baszta Bytów
2.Kamila Rumińska TALEX Borzytuchom
3.Karolina Peplińska Baszta Bytów
1.Damian Makarewicz KB Biały Bór
2.Tadeusz Zblewski Olimpia Bytów
3.Paweł Grzonka Olimpia Bytów

Klasyfikacja szkół:
1. Głobino - 147 pkt.
2. Lipusz - 123 pkt.
3. Jezierzyce - 114 pkt.
4. Czarna Dąbrówka - 93 pkt.
5. Postomino - 67 pkt.
6. Nakla - 44 pkt.
 
  Dzisiaj stronę odwiedziło już 34516 odwiedzającyDziekuję! Copyright: Józef Natkaniec  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=